Lärarna

Helsinge skola har 35 lärare. En del av lärarna undervisar också i Helsinge gymnasium.

Namn Ämne E-post Övrigt
Anne Ahlqvist Franska, modersmål och litteratur anne.ahlqvist(at)eduvantaa.fi KF 8E
Oskar Dikert Samhällslära oskar.dikert(at)eduvantaa.fi
Johan Forssten Matematik, fysik johan.forssten(at)eduvantaa.fi
Sixten Granroth Religion sixten.granroth(at)eduvantaa.fi
Annette Granvik Modersmål och litteratur annette.granvik(at)eduvantaa.fi KF 7C
Marica Guldbrand Modersmål och litteratur, smågruppsundervisning marica.guldbrand(at)eduvantaa.fi KF 8A
Daniel Hedman Fysik, matematik daniel.hedman(at)eduvantaa.fi KF 9C
Niklas Holmberg Religion, historia niklas.holmberg(at)eduvantaa.fi
Katianna Hovi-Meronen Huslig ekonomi katianna.hovimeronen(at)eduvantaa.fi KF 9B
Marisanna Korhonen Gymnastik, hälsokunskap marisanna.korhonen(at)eduvantaa.fi
Anniina Lamppu-Andersson Religion, historia anniina.lamppu-andersson(at)eduvantaa.fi KF 7E
Karin Lindgren Huslig ekonomi, hälsokunskap karin.lindgren(at)eduvantaa.fi KF 7D
Jan Lindqvist Ungdomsledare i Flexklassen jan.lindqvist(at)eduvantaa.fi
Barbro Lundström Biologi, geografi barbro.lundstrom(at)eduvantaa.fi KF 7F
Kristian Malvet Finska kristian.malvet(at)eduvantaa.fi KF 7A
Hans Manderbacka Hjälplärare, samhällslära hans.manderbacka(at)eduvantaa.fi
Hanna Mannerström Musik hanna.mannerstrom(at)eduvantaa.fi
Anna-Maria Manninen Specialundervisning annamaria.manninen(at)eduvantaa.fi
Marcus Mohlin Teknisk slöjd marcus.mohlin(at)eduvantaa.fi
Marielle Mutka Kemi marielle.mutka(at)eduvantaa.fi Rektor
Elina Mäntyniemi Engelska, tyska, finska elina.mantyniemi(at)eduvantaa.fi KF 8B
Nunez-Garces Minna Historia, samhällslära minna.nunezgarces(at)eduvantaa.fi KF 9A
Susanne Nybäck Textilslöjd susanne.nyback(at)eduvantaa.fi
Mariana Nylund Bildkonst mariana.nylund(at)eduvantaa.fi KF 9D
Olavi Pietikäinen IT, företagsamhet, engelska, finska olavi.pietikainen(at)eduvantaa.fi
Isto Rajala Musik isto.rajala(at)eduvantaa.fi
Pia Rannikko Kemi, matematik, livsåskådning pia.rannikko(at)eduvantaa.fi KF 8D
Ingrid Riska Tyska, engelska ingrid.riska(at)eduvantaa.fi
Mikaela Sandman Specialundervisning i smågrupp mikaela.sandman(at)eduvantaa.fi
Sara Sandström Biologi, geografi sara.sandstrom(at)eduvantaa.fi KF 7B
Marika Sjöman Elevhandledare marika.sjoman(at)vantaa.fi
Jonna Sundqvist Kemi, matematik jonna.sundqvist(at)eduvantaa.fi Biträdande rektor, KF 8C
Christer Weckström Gymnastik, hälsokunskap christer.weckstrom(at)eduvantaa.fi
Teresa Vuorensola-Perkiö Specialklasslärare teresa.vuorensola(at)eduvantaa.fi KF Flexklassen
Minna Åkerman Engelska minna.akerman(at)eduvantaa.fi